مراقبت از پوست و مو skin care

مراقبت از پوست و مو يك واژه قريب براي اكثر آقايان ميباشد.باتغييرات عمده اي كه در زندگيهاي روزمره اتفاق افتاده.مراقبت از پوست و مو در سالن آرایش دیپلمات اهميت مراقبت از پوست و مو پيش ازپيش احساس ميشود.

يكي از اهداف اصلي كه در سالن ديپلمات دنبال ميشود ،فرهنگ سازي براي آقايان در اين مقوله ميباشد.شاید بد نباشد در ابتدا شناختی مختصر از پوست داشته باشیم:

بحث زیبایی و بهداشت معمولا با صحت و سلامت پوست آغاز میشود چرا که پوست از نظر متخصصان زیبایی مهمترین عنصر بدن محصوب می شود.

پوست که قسمت پوششی و محافظ بدن است مانند آیینه ای نشان دهنده تمام فعل و انفعالات داخلی بدن است و کوچکترین اختلال یا عارضه و نارسایی داخلی در آن منعکس میشود.مثالی ساده در این مورد ناراحتی تخمدانی است که با آکنه روی پوست همراه میشود.یا ناراحتی روحی که پوست را کدر و خسته نشان میدهد.

 

 پوست لطیف و سالم بهترین عامل زیبایی یک انسان و نشانه سلامت جسم اوست:

پوست یک شانزدهم وزن بدن را تشکیل میدهد. پوست طبیعی به رنگ صورتی و به نظر یکنواخت و نرم می آید و در لمس نه خیلی خشک نه بیش از حد مرطوب است.

ضخامت پوست بنا به عواملی از قبیل جنسیت, سن, محیط زندگی متغییر است.همچنین ضخامت قسمتهای مختلف پوست متفاوت است به طوری که در کل بطور متوسط 1 الی 2 میلی متر و در کف دست و پا حدود 3 میلی متر و در پلک تا 0/3 میلی متر میرسد.

 

پوست بدن چهار عمل مهم انجام میدهد که عبارتند از:
  1. محافظت از بدن در برابر صدمات خارجی و جانداران میکروسکوپی که مهمترین عمل پوست است.پوشش سرتاسر بدن باعث میشود که اعضای داخلی بدن در مقابل عوامل فیزیکی مانند فشارها,شوک ها,اشعه خورشید,سرما و همچنین عوامل شیمیایی محافظت کند.
  2. نقش فیلتر وتصفیه کننده بدن یعنی با ترشح عرق و خارج نمودن سموم و مواد مضر عمل تصفیه و دفع سموم را انجام میدهد.
  3. تنظیم درجه حرارت بدن و ثابت نگه داشتن آن توسط گشاد و تنگ کردن عروق پوستی و همچنین ترشح عرق.
  4. ترشح موادی مانند هیستامین به مواد حساسیت زا برای بدن.
به این ترتیب پوست مانند صفحه منعکس کننده ای تمام حساسیت های بدن را در سطح خود منعکس می کند.

راه ها و موانع جذب از طریق پوست:

یک نقش پوست که از نظر متخصصان زیبایی اهمیت زیادی دارد این است که پوست محلی برای جذب مواد دارویی و شیمیایی است.شناخت کلیاتی درباره جذب مواد متخصصان را کمک میکند تا اندازه ای با خاصیت لوازم آرایشی و بهداشتی آشنا شوند و در نتیجه موادی را در بکارگیری بهداشت زیبایی توئصیه کنند که سالم تر و مفید تر تشخیص میدهند.

بر خلاف تصور شخصي بنده كه فكر ميكردم رويكرد خوبي نخواهيم داشت ،برعكس استقبال خوبي از خدمات مراقبت از پوست و مو شده است و اين خود يك دلگرمي بزرگ براي من و مجموعه ديپلمات بوده تا در ضمينه خدمات پوست و زيبايي كه شامل انواع پاكسازيها ميباشد پيش از پيش انرژي گذاشته و خدمات نويني به آقايان ارايه دهيم.

 

فوايد اين تلخ خوشمزه یکی از خوراکی های محبوب کودکان و همچنین بزرگسالان شکلات و کاکائو است. این خوراکی خوشمزه خواص بسیار زیادی دارد و البته رازهای پنهانی نیز در آن وجود دارد. کاکائو می تواند پوست شما را بسیار زیبا و درخشان کند و همچنین از آن به عنوان یک جلا دهنده صورت نیز یاد می شود. این خوراکی می تواند بیماری های پوست مانند آکنه را درمان کند و میزان چربی پوست را افزایش می دهد که باعث می شود تا چهره شما شفافیت بیشتری داشته باشد. توجه به این نکته بسیار مهم است که خوردن شکلات های فرآوری شده نمی توانند در این موضوع سهیم باشند چرا که آن ها دارای ترکیباتی از شکر هستند و همین امر باعث می شود تا خاصیت اصلی کاکائو از بین برود. پس مهم این است که از یک کاکائو خالص یا با مقدار کمی شکر استفاده کنید. کاکائو دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که با ورود به بدن وارد پوست می شود و در مقابل آلودگی ها آن را محافظت می کند. همچنین کاکائو باعث می شود تا پوست مقدار بیشتری منعطف باشد و در کنار آن کمتر حالت خشکی به آن دست می دهد. کاکائو همچنین به عنوان یکی از بهترین حافظان پوست در مقابل اشعه های مضر خورشید است که تا مقدار زیادی اثر مخرب ان ها را کم می کند. همچنین کاکائو می تواند استرس شما را کاهش دهد و در پی آن پوست شما تا حد زیادی کمتر اسیب خواهد دید.

HELIX_TAGS

شبکه های اجتماعی

آدرس :تهران شهرک غرب ابتدای فاز3 مرکز تجاری شهرک غرب طبقه 2 واحد 47

تلفن: 88574204 (021)

تلفن: 88574205 (021)

مدیریت: 9121857844 (098)